Отже, для досягнення гарного смаку у приготовленої кави, радимо Вам дотримуватись наступних правил:
Завжди використовуйте для приготування кави чисту воду. Без цього правила досягти хорошого результату Вам не вдасться. Про воду, налиту прямо з-під крана слід відразу ж забути інакше Вам не отримати ідеальний напій, що манить своїм неповторним ароматом.
Не треба поспішати. Якщо Ви використовуєте для приготування кави турку, її слід тримати завжди на повільному вогні. Просто потрібно запам’ятати – хороша кава завжди вариться довго.
Слід використовувати турку з вузькою шийкою. Це дозволить досягти більш насиченого аромату.
Додайте небагато солі. Так-так, саме сіль. Звичайно, не потрібно класти цілу ложку солі, а буквально трохи – два або три невеликі кристалики. Солоного смаку Ви при цьому не відчуєте, а вся «фішка» тут у наступному – сіль позитивно впливає на посилення аромату кави.
Імбир також покращує смак напою. Імбир і сіль потрібно додавати, коли Ви ще не залили каву, що вже знаходиться в турці, водою.
Краще використати коричневий цукор. Його додаємо трохи за Вашим смаком.
Слід трохи поекспериментувати з помолом кавових зерен, щоб визначити, що Вам до смаку більше підходить. Дрібний помел, а може навпаки – помел покрупніше. Різниця при цьому смак буде добре відчутна.
Не дозволяйте каві закипати під час приготування. Це правило одне з головних. Будьте уважні, і як тільки щільна скоринка, що утворилася, зверху почне інтенсивно підніматися, відразу ж слід зняти турку з вогню. Потрібно почекати з хвилину і після цього, повторити цю операцію три рази. Весь сенс тут у тому, що при руйнуванні цієї скоринки весь аромат, який під нею знаходиться, просто випарується і кава багато в чому втратить в ароматності. Ваше завдання – цього не допустити.
Бажаєте отримати смачну каву, обов’язково використовуйте для цього лише зерна високої якості та розмелюйте їх безпосередньо перед варінням.
Дозвольте напою відстоятися. Не розливайте каву чашками після досягнення готовності. Зачекайте секунд тридцять. Цього цілком достатньо, щоб напій придбав більш однорідну консистенцію.